لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

پخت غذا با اجاق‌های خورشیدی‌ حتی در تاریکی شب

کامپییوتر و فناوری بازدید 1073

پخت غذا با اجاق‌های خورشیدی‌ حتی در تاریکی شب

پخت غذا با اجاق‌های خورشیدی‌ حتی در تاریکی شب

 چندی است که اجاق‌های خورشیدی برای استفاده در پیک نیک مورد توجه قرار گرفته‌اند، اما یک مشکل بزرگ بر سر راه استفاده از آنان وجود دارد و آن، عدم وجود خورشید در نیمی از شبانه‌روز است.

"گوسان"(GoSun) این مشکل را با استفاده از یک صفحه خورشیدی حل کرده است.

این اجاق در هنگام روز از انرژی مستقیم خورشید برای پخت غذا استفاده می‌کند و همزمان، صفحه خورشیدی برق تولید کرده و آن را در یک پاوربانک ۴۵ هزار میلی آمپر ساعتی ذخیره می‌کند، بدین ترتیب، اجاق در شب هم قابل استفاده خواهد بود.

"گوسان" از دو بازتابنده سهمی‌وار که اشعه خورشید را بر روی سینی میانی که به شکل لوله است، متمرکز می‌کنند و با این کار موجب پختن مواد داخل اجاق می‌شوند، تشکیل شده است. این سینی توسط شیشه بوروسیلیکات عایق‌بندی شده است و برای پختن گوشت، سبزیجات یا هر چیز دیگری کارایی لازم را دارد.

فناوری به کار گرفته شده در "گوسان" به گونه‌ای طراحی شده که حتی در روزهای سرد یا ابری نیز قادر به بهره‌گیری از نور خورشید و گرمای محیط است.

این اجاق به عنوان یک اجاق ترکیبی یا هیبریدی خورشیدی-الکتریکی توصیف شده است. به این معنی که شما می‌توانید غذای خود را با نور خورشید طبخ کنید، اما المنت گرم‌کننده الکتریکی یکپارچه جدید که زیر سینی اجاق تعبیه شده به این معنی است که لازم نیست آخرین پرتوهای خورشید را برای پختن شام تعقیب کنید.

شرکت سازنده می‌گوید که این اجاق قادر است با سرعت یکسان با یک اجاق معمولی غذا را طبخ کند، اما مصرف انرژی آن پنج برابر بهینه‌تر است.

وزن این اجاق ۴.۵ کیلوگرم و مبلغ پیش‌سفارش آن ۲۹۹ دلار اعلام شده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود؛ این اجاق از ماه آوریل سال آینده عرضه خواهد شد.

انتهای پیام

تاریخ ارسال : چهارشنبه 18:46 بعد از ظهر , 13 تیر 97

منبع : www.isna.ir

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه