لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

اتصال مغز به رایانه تا 10 سال دیگر

کامپییوتر و فناوری بازدید 1325

اتصال مغز به رایانه تا 10 سال دیگر

اتصال مغز به رایانه تا 10 سال دیگر

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، محققان می گویند اتصال مغز انسان به رایانه و برقراری ارتباط میان این دو فعالیتی است که تا یک دهه آینده به طور عادی ممکن خواهد بود. این کار از طریق طراحی یک رابط کاربری خاص به نام رابط کاربری ماشین به مغز یا بی ام آی رخ می دهد و پیش بینی می شود تا ده سال دیگر میلیون ها رابط کاربری از این دست در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

از این رابط های کاربری برای مرتبط کردن مغز و رایانه و سپس به اشتراک گذاری انواع داده یا کنترل وسایل و ابزار مختلف استفاده می شود.

 

یکی از مشهورترین شرکت هایی که در حال فعالیت در این زمینه است، نورالینک نام دارد که مورد پشتیبانی الون ماسک یکی از جنجالی ترین چهره های فعال در عرصه فناوری های نوین است. وی قصد دارد در آینده وسایل مبتنی بر فناوری عصبی با پهنای باند زیاد و سرعت مناسب طراحی کند که بتوانند انسان ها و رایانه ها را به یکدیگر متصل کنند.

اتصال مستقیم ذهن انسان به رایانه زمینه استفاده بهینه از هوش مصنوعی را نیز فراهم می آورد و می تواند استفاده از خدمات جدید و متنوعی را با سهولت زیاد ممکن کند. در حال حاضر برای اجرایی کردن این فناوری از کاشت ایمپلانت های مغزی استفاده می شود، اما در آینده روش های دسترسی به این خدمات بسیار ساده تر خواهد شد.

بررسی های موسسه تحقیقاتی ژونیپر نشان می دهد تعداد دستگاه های بی ام آی از تنها 350 هزار عدد در حال حاضر به بیش از 25.6 میلیون واحد در سال 2030 میلادی افزایش می یابد.

انتهای پیام/

منبع : www.farsnews.com

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه