لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

از زبان استیو جابز: توصیه هایی که زندگی شما را متحول می کند

افراد موفق کسب و کار جهانی بازدید 2161

از زبان استیو جابز: توصیه هایی که زندگی شما را متحول می کند

از زبان استیو جابز: توصیه هایی که زندگی شما را متحول می کند

استیو جابز تنها میراثی از محصولات کابردی و ارزشمند را از خور به جای نگذاشت، بلکه گنجینه ای از ایده های ارزشمند را به دیگران هدیه داد که الهام بخش زندگی آن ها بوده و تبدیل به انگیزه ای برای تلاش هرچه بیشتر شده است.

او پا به کره خاکی نهاد، زندگی کرد و توصیه های گرانقدری را برای دیگران به یادگار گذاشت:

” من به این نتیجه رسیدم که نیمی از عواملی که کارآفرینان موفق را از کارآفرینان ناموفق متمایز می سازند به میزان استقامت و پشتکار آن ها مربوط می شوند. ”

” چیزهایی که در زندگی به آن ها علاقه دارم ارزش مادی ندارند. بدیهی است که ارزشمندترین منبعی که در اختیار داریم زمان است.”

” الگوی من در دنیای تجارت گروه بیتلز است. آن ها چهار جوانی بودند که تمایلات منفی یکدیگر را کنترل می کردند و همدیگر را به تعادل می رساندند. نتیجه کار جمعی آن ها از مجموع کار انفرادی بهتر بود. اینگونه به تجارت نگاه می کنم: هرگز یک نفر به تنهایی موفق به انجام کارهای بزرگ تجاری نخواهد شد، بلکه این کارها با تلاش یک تیم کاری منسجم به ثمر می رسند.”

” گاهی در زمان بروز خلاقیت دچار اشتباه خواهید شد. بهترین کار ممکن این است که بلافاصله اشتباهات خود را بپذیرید و سعی کنید از آن ها برای نوآوری در کارهای بعدی درس بگیرید.”

” کار شما بخش مهمی از زندگی شما را تشکیل خواهد داد و تنها راه کسب رضایت حقیقی این است که به انجام کاری مشغول شوید که اعتقاد دارید کار مهمی است. زمانی یک کار از نظر شما مهم خواهد بود که به آن علاقه داشته باشید. اگر هنوز هم موفق به یافتن چنین کاری نشده اید، به جستجوی خود ادامه دهید. ناامید نشوید و دست از تلاش نکشید. وقتی کار مورد علاقه شما پیدا شود به خوبی این را تشخیص خواهید داد.”” قدرت ابتکار و خلاقیت است که یک رهبر را از یک پیرو متمایز می سازد.”

” من برای کسب ثروت به اپل بازنگشتم. من در زندگی خود خیلی خوش شانس بودم. در 25 سالگی ثروتی حدود 100 میلیون دلار داشتم. با خود تصمیم گرفتم که اجازه ندهم این ثروت زندگی من را بر باد دهد. فهمیدم که تا آخر عمر هم نمی توان چنین ثروتی را خرج کرد و ثروت هرگز معیاری برای تعیین میزان هوش من نیست.”

تاریخ ارسال : سه شنبه ۲۰:۰۲ بعد از ظهر , ۱۹ خر ۹۴

منبع : نیکو

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه