لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

فهرست ۳۶ دانشمند ایرانی حاضر در جمع پراستنادهای پزشکی جهان

سلامتی بازدید 4621

فهرست ۳۶ دانشمند ایرانی حاضر در جمع پراستنادهای پزشکی جهان

فهرست ۳۶ دانشمند ایرانی حاضر در جمع پراستنادهای پزشکی جهان

به گزارش ایسنا، مبنای این رتبه‌بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استناد در پایگاه اطلاعاتی" ISI Web of Sciences " در فاصله ده‌سال و دو ماه ژانویه 2006 تا پایان فوریه 2016 بوده و اطلاعات آن هر دو ماه یک بار روزآمد می‌شود.

بنا بر اعلام گروه علم سنجی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، در نتایج اخیر این نظام رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی، تعداد دانشمندان برتر علوم پزشکی کشور که در گروه 1% دانشمندان پُراستناد دنیا قرار گرفته‌اند به 36 نفر افزایش یافته است.

سهم دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از این دانشمندان به این شرح است: 19 نفر از دانشگاه علوم پزشکی تهران، 4 نفر از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،3 نفر از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، 2 نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید بهشتی، 2 نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز، 2 نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد،2 نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی بقیة‌الله، 1 نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی ایران، 1 نفر از دانشگاه‌ علوم پزشکی زنجان.

در رتبه‌بندی اخیر، دکتر شاهین آخوندزاده از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر علیرضا استقامتی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر پروین میرمیران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و  دکتر مازیار مرادی لاکه از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اولین بار به جمع دانشمندان 1% برتر پُراستناد کشور پیوستند.

انتهای پیام

منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه