لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

خیّرترین ثروتمندان جهان را بشناسید

اقتصاد و کارآفرینی بازدید 2850

خیّرترین ثروتمندان جهان را بشناسید

خیّرترین ثروتمندان جهان را بشناسید

بخشیدن ثروت به موسسات خیریه، امروز به یک جریان تقریبا همه‌گیر بدل شده، به طوری‌که هر روز بر تعداد ثروتمندانی که به این جریان می‌پیوندند، افزوده می‌شود.

به‌گزارش اقتصادنیوز، حتما بارها از خود پرسیده‌اید که خیّر ترین افراد جهان چگونه این‌همه پول جمع کرده‌اند؟ بیزنس‌اینسایدر با همکاری موسسه بین‌المللی Wealth-X، فهرستی از 20 فرد خیّر و سخاوتمند جهان منتشر کرده که این افراد بیشترین کمک‌های مالی را به موسسات و سازمان‌های خیریه پرداخته‌اند.

تمام افراد حاضر در این فهرست را مولتی میلیاردرها تشکیل می‌دهند که از جمله شناخته شده‌ترین آنها می‌توان به «بیل گیتس» و «وارن بافت» اشاره کرد که جریانی را به راه انداختند که طی آن با بخشیدن بیش از نیمی از ثروت خود به خیریه‌ها، سایر میلیاردرهای جهان را نیز به این کار خداپسندانه و خیرخواهانه ترغیب کردند. برخی ثروتمندان نیز پا را فراتر گذاشتند و به حدی کمک مالی کردند که دیگر جزو میلیاردرهای جهان نیستند.

در فهرست ذیل، 20 فرد خیّری که روی‌هم مبلغی بالغ بر 110 میلیارد دلار را به سازمان‌های خیریه اهدا کرده‌اند مشاهده می‌کنید. در این جدول همچنین ثروت خالص آنها و نسبت کمک‌هایی که کرده‌اند، مشخص شده است.

منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه